Екологічні підлоги

Підлоги і підлогові покриття в будинку своїми руками.

Підлога - це будівельна конструкція, елемент будинку, на який здійснюється життєдіяльність людей і тому від її матеріалу і стану в значній мірі залежить здоров'я людей.

Зазвичай підлоги являють собою багатошарову конструкцію. Залежно від виду вони можуть мати в своїй конструкції такі основні шари: стяжка або основа, гідроізоляція, теплоізоляція, звукоізоляція і фінішне покриття.

Підлоги влаштовують в ході будівництва будинку після того, як завершені роботи по спорудженню стін, капітальних перегородок, перекриттів, даху будинку і міжповерхових сходів. Як правило, їх влаштовують по міжповерховим перекриттям, а також на фундаментах або стягуванню, влаштованих безпосередньо по грунту.

Залежно від виду, підлоги можуть мати в своїй конструкції такі основні шари: гідроізоляція, теплоізоляція, звукоізоляція, стяжка або основа і фінішне покриття.
Якісні підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність і достатню теплоізоляцію. Крім того підлога мусить бути, по можливості максимально економічною при влаштуванні (але не на шкоду якості) і екологічно безпечною.
У приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні, санвузли, підвали та ін.) підлоги повинні бути водостійкими і водонепроникними.

Підлоги будинку крім того, що вони виконують роль несучої конструкції, також є одним з основних елементів інтер'єру сучасного будинку.
Важливу роль відіграє вид підлогового покриття. При вдалому підборі кольору і малюнка, покриття для підлоги можуть доповнювати інтер'єр і створювати оригінальний дизайн в кожній кімнаті будинку.
В даний час існує широкий вибір сучасних матеріалів для підлоги, що дозволяє, при укладанні, підібрати оптимальний варіант, тон і фактуру на свій смак.

Види підлог і підлогових покриттів

Залежно від виду матеріалу виготовлене підлогове покриття може бути дерев'яним (з дошки або паркету), наливним, з ламінату, еластичним (з лінолеуму, ПВХ-покриття, кварц-вінілових плиток, каучукове і ін.), Ворсовим, а також з керамічної плитки і природного каменю.

Дерев'яні підлоги

Підлоги і підлогові покриття з натурального дерева (паркету, дошки з масиву або паркетної дошки), володіють як достоїнствами так і недоліками цього природного і найбільш екологічно чистого матеріалу. Їх якість залежить від породи деревини, її обробки та умов зберігання.
Для дерев'яних підлог існують обмеження по температурі і, особливо, по вологості приміщень.

Підлоги з ламінату

Ламіноване покриття підлоги або просто - ламінат, відносно новий штучний вигляд підлогових покриттів, що імітує паркетну підлогу, природний камінь, пробку і ін.Так підлоги можуть мати будь-який малюнок, але найбільш поширеною є імітація "під дерево" (від каштана до сосни).
Ламіновані підлоги естетичні, більш зносостійкі, ніж дерев'яні, але їх також не рекомендується використовувати в сирих приміщеннях. Винятком може бути водостійкий ламінат, який може використовуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю. Підлоги з ламінату при бажанні можна укласти своїми руками, нічого особливо складного в цій роботі немає, особливо якщо підстава під ламінат добре вирівняти і вибрати якісне покриття.

 

Еластичні покриття для підлоги

Еластичні покриття для підлоги - це велика група матеріалів, в яку входять: натуральні та полівінілхлоридні (ПВХ) - лінолеум, кварц-вінілові плитки й каучукові покриття.
Велике розмаїття еластичних підлогових покриттів з натуральних і штучних матеріалів та їх різні властивості дозволяють вибрати покриття, максимально відповідне типу приміщення, навантажень, яким він буде піддаватися і вашим смаком.
Такі підлогові покриття легко і просто укладаються своїми руками і практичні в експлуатації, але не завжди корисні для здоров'я (синтетичні матеріали). Це необхідно враховувати при виборі матеріалу.

Ковролін

Це досить популяне сучасне підлогове покриття. Воно міцне, тепле, приємне на дотик, має гарний зовнішній вигляд і може створити в кімнаті особливу атмосферу домашнього затишку. До того ж, це підлогове покриття одне з найбільш простих в укладанні і його легко можна укласти своїми руками.

Підлоги з керамічної плитки

Підлоги з керамічної плитки найчастіше влаштовують в сирих приміщеннях (ванних кімнатах і санвузлах), а також на кухнях та інших приміщеннях будинку. Керамічну плитку відрізняє від інших матеріалів підвищена жорсткість, вона гігієнічна, легко очищається, не горюча і стійка до хімічних речовин.
Підлоги з керамічної плитки, крім своєї міцності, естетики і легкості очищення, утворюють екологічно безпечне і сприятливе середовище для людини.
Нижче розглянуті деякі види підлог, їх переваги та недоліки, а також способи влаштування своїми руками.

Наливні підлоги

Порівняно новий вид підлогових покриттів з готових полімерних сумішей. Дозволяє отримати рівну, міцну, глянцеву поверхню різних кольорів.

Особливості покриттів для підлоги  

 • довговічність
  Allurefloor та Vinilam є найміцнішими з усіх видів ламінату, вони відносяться до 43-го класу зносостійкості і витримають будь-які навантаження. До складу верхнього захисного шару входить поліуретан та оксид алюмінію. Будьте впевнені, що ця підлога прослужить Вам багато років.
 • екологічність
  Allurefloor та Vinilam — екологічно чиста підлога, яка має повний комплект сертифікатів, що підтверджують високу якість продукту, і широко використовується як зносостійке покриття для дому, офісу та інших приміщень. Його безпека для стану навколишнього середовища і здоров'я людини підтверджена гігієнічними сертифікатами США, Великобританії, Бельгії, Чехії, Німеччини та України.
 • естетичність
  Великий вибір кольорів та відтінків дає можливість знайти оптимальне естетичне рішення при розробці дизайну будь-якого інтер'єру. Покриття для підлоги Allurefloor та Vinilam — поєднання краси і вишуканості. Його фактуру практично неможливо відрізнити від натурального дерева, по всій поверхні нанесене тиснення.
 • вологостійкість
  Allurefloor та Vinilam можна використовувати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Він абсолютно не боїться вологи на відміну від ламінату, паркету та паркетної дошки.
 • проста інсталяція
  Установка підлоги Allurefloor та Vinilam проводиться легко і швидко. Ви можете установити його в домашніх умовах і Вам не будуть потрібні спеціальні знання та навички. Покриття для підлоги Allurefloor, завдяки його еластичності, твердості та власній вазі, можна укладати на стару підлогу та нерівні поверхні з перепадом до 5 мм. Allurefloor без проблем встановлюється на лінолеум, ламінат, дерев'яну підлогу, плитку, бетонну зтяжку і Вам не буде потрібно ретельної підготовки основи. Планки з'єднуються одна з одною за допомогою спеціальної клейової стрічки, яка розташована вздовж кожної планки, відповідно укладання підлоги не вимагає клею.
 • економія часу та коштів
  Allurefloor та Vinilam допомагає Вам економити. Укладання займе всього кілька годин, а не днів, як інші покриття для підлоги. Відпадає необхідність докуповувати тепло- та шумоізоляційні підкладки, так як Allurefloor та Vinilam — це тиха, тепла та зручна підлога. Також не потрібно наймати фахівців для встановлення, при бажанні Ви цілком впораєтеся самі.